Навіть щасливчики, яким протягом життя, здавалося б, легко вдається тримати себе у гарній фізичній формі (через генетику, фізіологічні особливості або ж здоровий спосіб життя) рано чи пізно починають помічати зміни зі своїм тілом. І у цьому випадку річ не у фаст-фуді чи поганих звичках, а у сповільненні метаболізму, підвищенні апетиту та поганій роботі кишківника.

Чому з віком ми набираємо вагу?

У 30-35 років природнє спалювання жиру організмом сповільнюється. У щасливчиків, про яких ми говорили вище, це, щоправда, відбувається трохи пізніше. У головному мозку людини є адіпостат. Саме він контролює фактори керування ваги: які гормони викликають у тебе апетит, скільки жиру ти спалюєш, а скільки накопичуєш тощо. Якщо робота адіпостата порушується (в основному через неправильне харчування), ти починаєш стрімко набирати вагу. 

За статистикою, лише 10% хвороб викликаються генами, в той час як решта 90%– способом життя. Тому фізичні навантаження та правильне харчування – те, без чого тобі не обійтися в майбутньому,адже саме так можна буде контролювати свою вагу. 

Що впливає на порушення метаболізму? 

Головними порушниками обміну речовин є: 

— Поганий сон. Це одна з найактуальніших проблем сьогодення, адже молодь часто аргументує низький рівень сну зайнятим способом життя. Пам’ятай, що через недосипання твоя вага тільки збільшується. Лише 3% людей на планеті мають особливий ген, який допомагає їм нормально жити із недостатньою кількістю сну. Всі інші надто втомлюються, аби думати про правильне харчування і тренування. 

— Токсини. Вони оточують нас у навколишньому середовищі і накопичуються у жирі з роками. Ми часто отримуємо їх із побутових засобів: дезодорантів, зубної пасти, різних видів пластику тощо. Тому усі екотренди в майбутньому можуть стати справжніми рятівниками для нашого тіла.

Текст: Дар'я Андрійчук  

Источник: cosmo.com.ua

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.